Інформація щодо коронавірусу COVID-19
Інформація щодо поширення коронавірусної інфекції (COVID-19) на території Розівської ТГ за квітень 2021 року
 alt

 

За період з 01 по 30 квітня 2021 року на території Розівської селищної ради зареєстровано 99 нових випадки захворювання на COVID-19, підтверджених методом ПЛР, 20 хворих госпіталізовано, 1 хворий помер. Всього за квітень 2021 року проведено 132 тестування методом ПЛР серед населення селищної ради (з них: 99 позитивних, 33 негативних) та 352 тестування швидкими тестами на антигени до COVID-19 (з них: 96 позитивних, 256 негативний).  У порівнянні з березнем 2021 року захворюваність збільшилась у 1,5 рази: у  березня зареєстровано 61 випадок захворювання.  

 

Цей місяць став рекордним на території нашої громади за весь період пандемії починаючи з березня  2020 року. Наразі маємо найбільшу кількість хворих на коронавірусну інфекцію, підтверджених методом ПЛР-тестування за місяць, та найбільшу кількість госпіталізованих з тяжким та середнім перебігом захворювання – 20 осіб: ця цифра  лише за квітень 2021 року майже в 2 рази перевищила показник госпіталізації за весь 2020 рік (за період березня – грудня 2020 року госпіталізовано 11 осіб).

 

Всього з початку року на території Розівської ОТГ зареєстровано 215 випадків захворювання на COVID-19, підтверджених методом ПЛР, 34 хворих госпіталізовано, 2 хворих померло. За період січня - квітня 2021 року проведено 349 тестувань методом ПЛР (з них: 215 позитивних, 134 негативних) та 758 тестувань швидкими тестами на антигени до COVID-19 (з них: 180 позитивних, 578 негативних). 

 

На території Розівської ОТГ триває вакцинальна кампанія від коронавірусної хвороби. Станом на 11 травня 2021 року провакциновано 440 жителів нашої громади, з них: 30 осіб Пологівською мобільною бригадою з вакцинації, 410 осіб – працівниками КНП «Розівський центр ПМСД».

Занепокоєння викликає той факт, що більшість осіб похилого віку категорично відмовляються вакцинуватися  від коронавірусної інфекції, мотивуючи свою відмову віком або станом здоров'я. При цьому наслідки від вакцинації в сотні разів менші, ніж наслідки захворювання на коронавірус. Згідно із статистичними даними МОЗ України смертність від COVID-19 складає 2,2%. Тяжкі побічні реакції, які можуть призвести до летальних наслідків, після вакцинації спостерігаються в 4-5 випадках на 1 мільйон провакцинованих осіб. Іншими словами, вірогідність смерті від випадкового удару блискавки в десятки разів вища, ніж вірогідність смерті від вакцинації, і ніяким чином не може бути співставлена зі смертністю від захворювання на коронавірусну інфекцію.

Статистичні данні по побічним реакціям вакцин, що використовуються в Україні, приблизно однакові і інформація про те, що вакцина від AstraZeneca має багато побічних реакції, не відповідає дійсності.

На мою думку, в усьому «винна» її ціна  - виготовлення цієї вакцини коштує у 10 разів дешевше, ніж тих же самих Pfizer  або Coronovac. При цьому ефективність цієї вакцини не викликає сумнівів, про що свідчить світова статистика: згідно з дослідженнями британсько-шведської фармацевтичної компанії AstraZeneca ефективність цієї вакцини становить не менше 76% проти зараження коронавірусною інфекцією, а також на 100% проти важких чи критичних захворювань й госпіталізацій. Причому, для  людей віком від 65 років ефективність вакцини сягає 85 %. Простою мовою, ви маєте 76% не заразитися, а в іншому випадку -  перенести захворювання в легкій формі та не потрапити в реанімацію. Те, що вакцина AstraZeneca виробляється на заводі в Індії ніяким чином не позначається на її якості: цей завод оснащений за останнім словом техніки та за всіма вимогами до виробництва вакцин.

Зважаючи на те, що з початку травня простежується зниження захворюваності на COVID-19 в Україні в цілому, настає саме «золотий час» для проведення вакцинації. Наступна хвиля захворюваності прогнозується через 2-3 місяці і зробивши щеплення від коронавірусної хвороби зараз, ваш імунітет матиме змогу виробити достатню кількість антитіл, щоб уберегти вас від хвороби або її тяжких наслідків, а в окремих випадках – і від смерті.

 
Оперативна інформація щодо коронавірусу станом на 19.04.2021
alt За період з 01 по 19 квітня 2021 року на території Розівської селищної ради зареєстровано 54 нових випадки захворювання на COVID-19, підтверджених методом ПЛР, 10 хворих госпіталізовано. Всього за квітень 2021 року проведено 68 тестувань методом ПЛР серед населення селищної ради (з них: 54 позитивних, 14 негативних) та 217 тестувань швидкими тестами на антигени до COVID-19 (з них: 57 позитивних, 141 негативний).  У порівнянні з першою половиною березня 2021 року захворюваність збільшилась у 3 рази: у  першій половині березня зареєстровано всього 16 випадків.

На території нашої громади така ситуація склалася, в першу чергу, через недотримання режиму самоізоляції більшістю осіб, яким встановлено діагноз COVID-19: не дивлячись на те, що кожен такий хворий попереджений сімейним лікарем про дотримання самоізоляції протягом 14 днів, більшість осіб і надалі відвідують місця масового скупчення людей, наражаючи на небезпеку всіх оточуючих. З  метою вжиття відповідних заходів щодо осіб, які порушують режим самоізоляції, списки таких осіб з термінами ізоляції передаватимуться до Розівського відділення поліції.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Відповідно до пунктів 5-7 постанови Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 року № 1236 "Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" самоізоляція здійснюється з метою запобігання поширенню на території України COVID-19 та зменшення кількості хворих з тяжким перебігом COVID-19. Лікуючий лікар визначає на підставі галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я строк самоізоляції хворого на COVID-19 або особи з підозрою на інфікування COVID-19. Самоізоляції підлягають:

- особи, які мали контакт з пацієнтом з підтвердженим випадком COVID-19, крім осіб, які під час виконання службових обов’язків використовували засоби індивідуального захисту відповідно до рекомендацій щодо їх застосування;

- особи з підозрою на інфікування або з підтвердженим діагнозом COVID-19 в легкій формі за умови, що особа не потребує госпіталізації;

- громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають на території України, які перетинають державний кордон на в’їзд в Україну.

Особи, які потребують самоізоляції, зобов’язані постійно перебувати у визначеному ними місці самоізоляції, утримуватися від контакту з іншими особами, крім тих, з якими спільно проживають. Строк самоізоляції становить 14 днів. Зобов’язання щодо самоізоляції припиняється автоматично після закінчення строку самоізоляції.

Відмова від ізоляції хворих осіб і осіб, якщо вони мали контакт з хворими на коронавірус, розцінюється як порушення санітарно-протиепідемічних правил і норм та відповідно до Закону України від 17 березня 2020 року № 530-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» та статті 44 (3) Кодексу України про адміністративні правопорушення, що передбачає порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами, - тягне за собою накладення штрафу на громадян від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від двох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

На території Розівської ОТГ триває вакцинальна кампанія від коронавірусної хвороби. Станом на 19 квітня 2021 року провакциновано 250 жителів нашої громади, з них: 30 осіб Пологівською мобільною бригадою з вакцинації, 220 осіб – працівниками КНП «Розівський центр ПМСД». Слід пам’ятати, що вакцина готує організм до боротьби з інфекційним збудником – конкретним вірусом або бактерією. Вакцини містять інактивовані (неживі або ослаблені) мікроорганізми, які викликають захворювання, що змушує нашу імунну систему розпізнавати  та нейтралізовувати збудника завдяки виробленню антитіл.  Людина не може захворіти від самої вакцини, але у деяких людей може виникнути реакція на неї (біль або припухлість у місці ін’єкції, короткочасне підвищення температури тіла, загальна слабкість). Проте, завдяки вакцинації ви набудете імунітет до конкретного збудника. Основною метою вакцинації є створення колективного імунітету – якщо 60-70% населення матиме антитіла до коронавірусу,  то це значно зменшить або призупинить розповсюдження цього небезпечного захворювання серед населення. 

НАГАДУЄМО! При перших ознаках нездужання чи ГРВІ повідомляйте телефоном свого сімейного лікаря: зателефонуйте до реєстратури Центру ПМСД за телефонами 97-1-46 або 066-601-13-48, залиште свої контакти і ваш лікар зателефонує вам. Також при перших ознаках нездужання слід дотримуватися основних рекомендацій, які допоможуть полегшити ваш стан та прискорити одужання: провітрювати приміщення, у якому ви перебуваєте, дотримуватися постільного режиму, виключити з раціону жирну, гостру та смажену їжу та випивати протягом доби  2-3 літри лужної рідини (мінеральні води такі як Поляна Квасова, Боржомі, Бювет тощо). Температуру тіла нижче 38ºС збивати не рекомендується, лише якщо температура підвищилася вище 38ºС прийміть жарознижувальний засіб. НЕ ЗАБУВАЄМО ПРО КОНСУЛЬТАЦІЮ ЗІ СВОЇМ СІМЕЙНИМ ЛІКАРЕМ! САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ПРИЗВЕСТИ ДО СЕРЙОЗНИХ НАСЛІДКІВ!

У разі звернення до медичного закладу з ознаками респіраторного захворювання обов’язково одягайте маску та повідомляйте про це чергового працівника Центру при вході: у закладі діє розмежування потоку пацієнтів – для пацієнтів з ознаками ГРВІ є окремий вхід та окремий кабінет прийому. Пацієнти, що приховують свій стан, наражають на небезпеку як працівників Центру, так і інших відвідувачів!

 

Директор

КНП «Розівський центр ПМСД»                                                Олександр ЯЛОВЕЦЬ


 


Страница 1 из 6


© 2011 Розівська селищна рада
Усі права захищені
При копіюванні матеріалів з сайту посилання на
roz.zp.ua  обов*язкове
Сайт розробленний у студії "Respect design@