Оперативна інформація щодо коронавірусу станом на 29.03.2021

alt

На території нашої громади, як і в Україні в цілому, захворюваність на коронавірусну інфекцію стрімко збільшується: вірус став більш агресивним та почав частіше вражати людей більш молодого віку. Завантаженість стаціонарних та реанімаційних відділень медичних закладів, які надають допомогу хворим на  COVID, майже 80-90%, а у деяких закладах майже 100%. Найбільше хворих на території Розівської ОТГ виявлено у смт. Розівка та Зорянському старостинському окрузі.

За період з 01 по 29 березня 2021 року на території Розівської селищної ради зареєстровано 38 нових випадків захворювання на COVID-19, підтверджених методом ПЛР, 7 хворих госпіталізовано. Всього за березень 2021 року проведено 91 тестування методом ПЛР серед населення селищної ради (з них: 38 позитивних, 24 негативних, 29 тестів в роботі) та 263 тестування швидкими тестами на антигени до COVID-19 (з них: 55 позитивних, 208 негативних). 

У порівнянні з лютим 2021 року захворюваність збільшилась майже у шість разів: у  лютому зареєстровано всього 7 випадків.

Однією з причин такого збільшення хворих є нехтування основними карантинними правилами. Не забувайте дотримуватися заходів особистої безпеки та гігієни, адже попередити захворюванню набагато легше, ніж вилікувати: носіть маски у закритих приміщеннях та у місцях масового скупчення людей, мийте руки з милом та обробляйте їх антисептиком, дотримуйтеся соціальної дистанції та за можливості обмежте пересування і контакти з іншими людьми.

Якщо ж у вашій родині хтось захворів на коронавірус і лікується вдома, потрібно докласти зусиль, щоб захистити інших членів родини. Особливо тих, хто відноситься до зони ризику (особи з такими хронічними захворюваннями як гіпертонічна хвороба, цукровий діабет, хронічні захворювання легень, імунодефіцитні стани тощо). Надаю поради, як уникнути зараження.

Якщо є можливість, виділіть окрему кімнату для хворої людини. Приміщення має бути добре провітрюваним. Також потрібно постійно провітрювати приміщення спільного використання - ванну, туалет, кухню.

Якщо виділити окрему кімнату неможливо, тримайте дистанцію не менше одного метра від хворого. Виняток - жінка, що годує грудьми. Але жінка повинна носити медичну маску, коли вона знаходиться поруч з немовлям і мити руки перед тим, як взяти дитину.

Скоріше за все людина з COVID потребуватиме догляду. Якщо у вас велика родина, призначте лише одну особу по догляду не з категорії ризику розвитку ускладнень. Вона має завжди бути у медичній масці, коли заходить до пацієнта з COVID. Слід використовувати виключно одноразові маски та ретельно вимити руки після їх зняття.

Після будь-яких контактів із хворим потрібна гігієна рук. Використовуйте одноразові паперові рушники або індивідуальні тканинні рушники для кожного члена родини. Взагалі уникайте обміну особистими предметами, такими як посуд, рушники, постільна білизна. А також не використовуйте спільні гаджети (мобільні телефони, планшети, ноутбуки, комп’ютери тощо).

Необхідно щодня очищати і дезінфікувати поверхні поруч із хворим звичайним побутовим мийно-дезінфікувальним засобом. Також слід дезінфікувати поверхні ванної та туалету та всі поверхні, яких торкаються найчастіше - стільці, столи, дверні ручки, вимикачі світла, пульти, крани, двері холодильника тощо.

Надягайте захисні рукавички під час протирання поверхонь та прибирання брудної білизни хворого для прання. Щоб випрати одяг, постільну білизну, рушники та ін., використовуйте звичайне мило та воду. Для машинного прання рекомендовано встановлювати температурні режими 60–90°C і використовувати звичайні пральні порошки. Після прання будь-які речі слід ретельно висушити.

Дуже важливо - відстежувати стан хворого та відразу повідомляти лікаря про погіршення самопочуття!

Ще хочу зазначити, що одним із найдієвіших шляхів попередження зараження є вакцинація. Станом на 29.03.2021 року першу дозу вакцини від коронавірусної інфекції вже отримали 110 жителів нашої громади. В першу чергу вакцинація від коронавірусної інфекції необхідна особам похилого віку, а також особам з хронічними захворюваннями (гіпертонічна хвороба, цукровий діабет, хронічні захворювання легень, імунодефіцитні стани).

Кожен з нас має зрозуміти, можлива короткочасна побічна реакція на введення вакцини до трьох днів (підвищення температури тіла, припухлість та біль у місці ін’єкції, слабкість тощо) не завдасть шкоди організму на відміну від  ускладнень, які може спричинити захворювання на коронавірусну інфекцію. Легеневий фіброз, порушення роботи серця, нирок, нервової системи, збільшення ризику серцевого нападу, порушення психіки, депресія – усе це спостерігається у більшості пацієнтів, які перенесли коронавірус.

Якщо ви або ваші близькі маєте намір провакцинуватися від коронавірусної інфекції найближчим часом, повідомте про свій намір наш заклад через реєстратуру за телефонами   97-1-46 та 066-601-13-48. Під час реєстрації на щеплення від COVID-19 повідомте реєстратору наступні дані: прізвище, ім’я, по-батькові, дату народження, номер телефону та прізвище сімейного лікаря, з яким укладено декларацію.

НАГАДУЄМО! При перших ознаках нездужання чи ГРВІ повідомляйте телефоном свого сімейного лікаря: зателефонуйте до реєстратури Центру ПМСД за телефонами 97-1-46 або 066-601-13-48, залиште свої контакти і ваш лікар зателефонує вам. Також при перших ознаках нездужання слід дотримуватися основних рекомендацій, які допоможуть полегшити ваш стан та прискорити одужання: провітрювати приміщення, у якому ви перебуваєте, дотримуватися постільного режиму, виключити з раціону жирну, гостру та смажену їжу та випивати протягом доби  2-3 літри лужної рідини (мінеральні води такі як Поляна Квасова, Боржомі, Бювет тощо). Температуру тіла нижче 38ºС збивати не рекомендується, лише якщо температура підвищилася вище 38ºС прийміть жарознижувальний засіб. НЕ ЗАБУВАЄМО ПРО КОНСУЛЬТАЦІЮ ЗІ СВОЇМ СІМЕЙНИМ ЛІКАРЕМ! САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ПРИЗВЕСТИ ДО СЕРЙОЗНИХ НАСЛІДКІВ!

У разі звернення до медичного закладу з ознаками респіраторного захворювання обов’язково одягайте маску та повідомляйте про це чергового працівника Центру при вході: у закладі діє розмежування потоку пацієнтів – для пацієнтів з ознаками ГРВІ є окремий вхід та окремий кабінет прийому. Пацієнти, що приховують свій стан, наражають на небезпеку як працівників Центру, так і інших відвідувачів!


Директор  КНП «Розівський центр ПМСД»                                                            Олександр ЯЛОВЕЦЬ

 


© 2011 Розівська селищна рада
Усі права захищені
При копіюванні матеріалів з сайту посилання на
roz.zp.ua  обов*язкове
Сайт розробленний у студії "Respect design@