КУ «Центр надання соціальних послуг» інформує:
З МРІЄЮ ПРО СІМ’Ю
 Коли ми живемо в повній сім’ї, оточені батьківською опікою, то не часто замислюємося: як доводиться тим, у кого немає рідного дому, в якому тепло домашньої атмосфери, люблячі та лагідні батьки, які дарують тепло свого серця, де почуваєш себе захищеним... На жаль, занадто багато дітей живе окремо від своїх біологічних родин.

      Бажання ж узяти на виховання дитину, народжену іншими, виникає тільки в небайдужих до чужого горя, душевно щедрих і готових до самопожертви людей. І насправді, таких людей нині немало. Саме тому хочеться розповісти трохи більше про сімейні форми влаштування дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Можливо, дана інформація стане для якоїсь родини не просто цікавим фактом, а й послужить поштовхом до того, щоб змінити життя якоїсь дитини або дітей у майбутньому.
      Сімейними формами виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, є усиновлення, опіка, піклування, прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу.
Опіка, піклування встановлюються для забезпечення виховання, освіти, розвитку, захисту прав та інтересів дітей, які внаслідок смерті батьків, позбавлення батьків батьківських прав, при прийнятті рішення про відібрання в них дитини і передачу її під опіку, хвороби батьків чи інших причин, залишилися без батьківського піклування, а також для захисту особистих і майнових прав та інтересів таких дітей.
    
Опіка встановлюється над дітьми, які не досягли 14-ти років і залишилися без батьківського піклування. Піклування – над неповнолітніми з 14 до 18 років. Опікуном, піклувальником призначається переважно особа, яка перебуває у сімейних, родинних відносинах із підопічним, з урахуванням особистих стосунків між ними, можливості особи виконувати обов’язки опікуна чи піклувальника.
     Прийомна сім’я – сім’я або окрема особа, яка не перебуває в шлюбі, що добровільно за плату взяла на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Метою утворення прийомної сім’ї є забезпечення належних умов зростання в сімейному оточенні дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, шляхом влаштування їх у сім’ї на виховання та спільне проживання.
     Дитячий будинок сімейного типу – окрема сім’я, що створюється за бажанням подружжя, які беруть на виховання та спільне проживання не менш як 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, з метою забезпечення належних умов виховання для таких діток у сімейному оточенні. Загальна кількість дітей у дитячому будинку сімейного типу не повинна перевищувати 10 осіб, враховуючи рідних.
     Найкращою з усіх можливих на сьогодні форм сімейного влаштування дитини є все ж усиновлення, тобто прийняття її в сім’ю на правах рідної. Тільки ця форма влаштування з усіх існуючих має наслідком втрату дитиною статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування. Усиновлення породжує між батьками (усиновителями) та дитиною взаємні права та обов’язки, які передбачені Сімейним кодексом України для батьків та їхніх біологічних дітей.

     Але альтернативні форми, що набули розвитку останнім часом - це прийомна сім’я та дитячий будинок сімейного типу.
     В нашому районі успішно функціонує 7 прийомних сімей і 1 дитячий будинок сімейного типу, в яких проживає та виховується 19 дітей-сиріт та дітей, позбавлених
батьківського піклування, які отримують вже батьківську любов, тепло, опіку та зростають в сімейному оточенні.

    Той, хто вирішив прийняти у свою сім’ю дитину, має спочатку оцінити власні ресурси. Потенційні батьки повинні вирішити, чи готові вони відмовитися від чогось заради дитини, приділяти їй багато часу, сприймати її з усіма особливостями, складнощами поведінки та попередньою історією. Треба усвідомити й те, що любові і злагоди одразу може і не бути.

     Безпосередня робота з кандидатами на створення прийомної сім’ї та діючими прийомними сім’ями покладається на відділ із надання соціальних послуг сім’ям, дітям та молоді.

    Якщо Ви відчуваєте, що Ваша сім’я може прихистити сироту, просимо звертатися за детальною інформацією та консультацією щодо створення прийомної сім’ї та інших форм сімейного виховання до ВІДДІЛУ ІЗ НАДАННЯ СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ СІМЯМ, ДІТЯМ ТА МОЛОДІ Комунальної установа «Центр надання соціальних послуг» Розівської селищної ради Розівського району  за адресою: смт. Розівка, вулиця Центральна, 32, або телефонувати за номером: 99-5-61.

 
Комунальна установа «Центр надання соціальних послуг» повідомляє:
- На базі центру діє банк вживаного одягу. Звертаємося до небайдужих громадян з проханням приносити речі та взуття для дітей і дорослих. Запрошуємо громадян, у яких є речі у хорошому стані, а також тих, хто потребує допомоги у вигляді одягу та взуття звертатися за адресою: смт Розівка, в. Центральна, б. 32.

- У комунальній установі «Центр надання соціальних послуг» Розівської селищної ради Розівського району Запорізької області з 02.01.2020 року працює три відділення: відділення денного перебування; відділення соціальної допомоги вдома; відділ з надання соціальних послуг сім’ям, дітям та молоді. Центр запрошує громадян похилого віку, інвалідів, а також осіб та сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги і отримання різних соціальних послуг звертатися за адресою: смт Розівка, в. Центральна, б.32 (телефони для довідок – 97-2-24, 97-3-24, 99-5-61).

 


Страница 1 из 2


© 2011 Розівська селищна рада
Усі права захищені
При копіюванні матеріалів з сайту посилання на
roz.zp.ua  обов*язкове
Сайт розробленний у студії "Respect design@