Звіт Розівського селищного голови Світлани Нестеренко

 

Рік був непростим, але спільно ми рухалися вперед!

Рік роботи був складним оскільки до виконання своїх посадових обов’язків я приступила в розпал організаційних перетворень у зв’язку з утворенням об’єднаної територіальної громади, а пандемія коронавірусу та карантинні заходи, звісно, не кращим чином позначилися на бюджеті. Проте, спільно з фахівцями селищної ради, депутатським корпусом, керівниками органів влади та місцевого самоврядування, установ, закладів та підприємств різних форм власності та підтримки небайдужих однодумців нам вдалося долати труднощі та рухатися вперед. Про те, що все-таки вдалося зробити, свідчать конкретні результати, про які – щиро, чесно, відкрито.

Перетворення в ОТГ- якісно й прозоро. Почнімо з того, що потребували багато часу, сил та енергії виконавчого комітету, депутатського корпусу налагодження роботи, передача та впорядкування документації й майна від сільських рад, сам процес ліквідації сільських рад і їх виконкомів, прийняття усіх закладів освіти, культури, соціального обслуговування, медицини від Розівської районної ради на баланс і утримання селищної ради. Також необхідно було розпочати організаційну роботу зі створення структури виконавчих органів селищної ради. Було опрацьовано кожен напрямок роботи, оскільки селищній раді, згідно з реформою децентралізації, було передано майже всі повноваження районна ради, райдержадміністрації та сільських рад. Відчуваючи свою велику відповідальність, ми намагалися не тільки нічого не упустити, а й, перш за все, не зруйнувати діючий механізм роботи, щоб люди у селах, як і в Розівці не залишилися без уваги, без адміністративних послуг та відчували, що місцева влада працює на благо громади. Бо інакше жодні реформи не мають сенсу. Із задоволенням хочу зазначити, що поряд із цією великою та копіткою, але непомітною для пересічного громадянина роботою, нам все ж вдалося зробити за цей рік чимало для нашої громади. Проте, це нехай оцінять люди, але ми намагалися робити все якісно, чесно, від душі та прозоро. Готуючись до перших виборів на посаду голови ОТГ у 2019 році, представляючи свою Програму, зустрічаючись з людьми в селах та на громадських слуханнях 8 червня минулого року у районному Будинку культури, я наголошувала, що вона розрахована на 5 років. І ось промайнув рік роботи. Чи багато вдалося зробити? Знову ж таки – судити нашим землякам, але з моєї п’ятирічної програми більшість із наміченого вдалося зробити вже за рік.
            Медицина: крок за кроком. З 1 січня 2020 року було запроваджено виїзди сімейних лікарів на сільські території. На превеликий жаль, з уведенням карантину з 12 березня їх було припинено через те, що медпрацівники - група ризику та потенційні переносники інфекції. За звітній період, для забезпечення сталої роботи сімейних лікарів та фельдшерів у сільській місцевості, виділено 700 тис. грн. (для збереження фельдшерських пунктів на територіях), також фінансуються кошти на виконання Програм у галузі медицини (пільгові медикаменти, забезпечення препаратами хворих на цукровий діабет, імунопрофілактика від інфекційних хвороб, боротьба з онкологічними захворюваннями тощо). Створено опікунську раду з метою сприяння ефективній діяльності Центру ПМСД - шляхом участі у визначенні напрямків його розвитку та підготовці пропозицій з удосконалення його діяльності, участі в плануванні та здійсненні заходів щодо залучення додаткових ресурсів на цільові потреби Центру, здійснення громадського нагляду за використанням коштів, що надійшли до Центру ПМСД у вигляді благодійної допомоги та з інших джерел, не заборонених законодавством України тощо. Також виділено кошти на придбання нового апарата УЗД для Розівської ЦРЛ, яким вже проводяться обстеження пацієнтів. Відремонтовано приміщення та заведено воду до Маринопільського ФП. У зв’язку з аварійним станом будівлі, в якій знаходяться сімейні лікарі, постало питання розміщення закладу. Для цього було підготовлено та направлено ряд звернень до відповідних органів та осіб про сприяння в придбанні будівлі по вул. Центральній, 157 (промислова база райавтодору). Наразі тривають переговори, щодо можливості придбання та недопущення продажу під розбір зазначених будівель.
Велику увагу намагаємося приділяти КНП «Розівська центральна районна лікарня». З огляду на цілий ряд об’єктивних та суб’єктивних причин, сьогодні Розівська ЦРЛ перебуває в складному фінансовому становищі: коштів, фінансованих Національною службою здоров’я України на виплату заробітної плати та утримання закладу гостро бракує. Головна проблема – багато вакансій вузькопрофільних лікарів. Якби вони були заповнені і фахівці надавали б відповідні послуги, то НСЗУ оплачувала б їх. Вважаю це несправедливим по відношенню до жителів сільської глибинки та медичних працівників. Також на роботі медичної галузі негативно позначається незавершеність медичної реформи та неврахування в ній таких чинників, як відстань від сіл до окружної та обласної лікарень, вкрай незадовільний стан доріг між селами. Тому було прийнято рішення подати клопотання перед Розівською районною радою про передачу КНП «Розівська центральна районна лікарня» до комунальної власності ОТГ. Наразі очікуємо на рішення районної ради.
            Освіті - якісніше, доступніше, комфортніше, але… Для поліпшення забезпечення доступу до позашкільної освіти дітей сільських територій, уже з початку минулого навчального року, за зверненням батьків, запрацював хореографічний гурток у Солодководненському НВК, опрацьовується питання відкриття подібного гуртка в Азовській школі. Гріє душу те, що вдалося зрушити з місця цілу низку накопичуваних роками проблем. Так, за співфінансування з обласного бюджету проведено ремонт шкільного подвір’я Розівського ЗЗСО № 2 І-ІІІ ст. (110700 грн. - з обласного бюджету та 189186 грн. - з бюджету громади) та придбано шкільний автобус для Азовської школи (залучені кошти громади в сумі 700 000 грн). Виготовлено проєктну документацію на будівництво спортивного стадіону із штучним покриттям на території Розівського опорного ЗЗСО. Замінено піддашок на школі та встановлено опалення спортивної зали Новозлатопільського навчально-виховного комплексу. Виділено кошти на придбання шкільних меблів для Азовської школи, відремонтовано підлогу в холі школи, у дошкільній групі та замінено 3 вікна в Зорянському НВК. Також придбано вуличні тренажери для Солодководненського НВК, які буде встановлено в сквері між школою та сільським Будинком культури, упорядкованим за ініціативою та силами мешканців села. Одним із позитивних моментів стало створення опорного закладу загальної середньої освіти, що дасть можливість залучати додаткові кошти та брати участь у конкурсах - з метою зміцнення матеріально-технічної бази наших шкіл. Наголошую на цьому з особливим почуттям. Прикро, що лише за рік моєї роботи ми тричі втратили можливість залучити такі кошти - через відсутність у громаді опорної школи! Шкода, що люди, які були при владі й мали можливість створити опорний заклад ще в 2016 році, не зробили цього, бо боялися взяти на себе відповідальність! Напевне, з остраху негативної реакції певного кола людей, або через побоювання втратити частину свого електорату напередодні виборів, або тому, що це клопітно і не хотіли невдоволення зі сторони педагогів і батьків закладу, який не переміг би в конкурсі. Як результат - лише приблизні втрати внаслідок зволікання із створенням опорного закладу складають 10 млн. грн.., які могли б бути спрямованими на матеріально-технічне забезпечення закладів освіти! Робіть висновки!
            Культура і спорт: відродження та розвиток.  Не залишилася я та мої однодумці й осторонь проблем закладів культури. Постійно мешканці селища звертались із наріканнями на відсутність тепла в приміщеннях під час проведення культурно - мистецьких заходів, на те, що мерзнуть глядачі, а ще більше діти, які виступають. І це вже знято з порядку денного: встановлено електричне (інфрачервоне) опалення у великій та малій залах селищного Будинку культури, вжито енергозберігаючі заходи на сцені, де також встановлено опалення, придбано конвектори для опалення Маринопільського Будинку культури. Велику увагу стараємося приділити організації дозвілля наших селян. У другому півріччі 2019 року, за активної участі громади, відбулися урочистості, присвячені Дню працівників сільського господарства, Дню місцевого самоврядування, Дню Святого Миколая з відкриттям чудової селищної ялинки.
У 2020 році здійснили заходи зі святкування Різдвяних вечорниць, Дня виведення військ з Афганістану, свята 8 Березня та інші. Аналогічні свята пройшли в усіх сільських філіях Центру культури і дозвілля. На жаль, карантинні обмеження вплинули на втілення інших планів. При нагоді відзначу, що в ході роботи коригувався план моєї Програми, коли я безпосередньо, на кожному об’єкті, аналізувала стан справ. Таким чином, проведено капітальний ремонт головної сцени громади, поточний ремонт великої зали та придбання одягу сцени. Проведено ремонт аварійної ділянки даху, який, до речі, вже ремонтувався кілька разів, але якість робіт ніхто не контролював. Як наслідок - обвалена стеля у малій залі Центру культури та дозвілля. У Солодководненському СБК замінено 4 вікна на енергозберігаючі. У Маринопільський заклад закуплено музичну апаратуру. Ми скористалися можливістю залучити до вирішення місцевих проблем і соціально відповідальний бізнес. І дуже пишаємося тим, що він у нашій громаді є. Так, цього року укладено два договори про соціальне партнерство між виконкомом Розівської селищної ради та ТОВ «Прогрес», один з яких вже реалізовано - це ремонт літнього танцювального майданчика Розівського Будинку культури, на якому вже було проведено два заходи та дискотеки для молоді. Інший об’єкт, який ремонтується - Будинок культури в с. Антонівка. Завдяки тому ж ТОВ «Прогрес» ще торік до Дня селища на стадіоні було встановлено лавки та урни.

Соціальний захист: програми працюють.  Дійсно, у сфері соціального захисту населення діє Програма соціальної допомоги на лікування жителям громади (передусім оперативне втручання та онкологічні захворювання), і, попри всі економічні труднощі, ми зробили усе для того, щоб ці заходи були профінансовані. Так, за 9 місяців 2020 року надано допомоги на загальну суму 471519, 80 грн. З них: на екстрені та непередбачувані випадки надано допомогу 2 громадянам на суму 7 тис. грн; одноразову грошову допомогу на лікування - 79 громадянам на загальну суму 379 тис. грн; на поховання - 9 громадянам на суму 44 тис. грн; на відшкодування транспортних витрат хворому, що потребує  гемодіалізу - на загальну суму 41519, 80 грн. Для зручності та оперативності Центру надання соціальних послуг, який опікується не тільки кризовими сім’ями, а й наданням допомоги літнім людям, селищною радою було передано в користування легковий автомобіль Селищною радою також було створено свій відділ соціального захисту населення. Приймаються заяви на всі види державних соціальних допомог, субсидій та пільг, супроводжується виконання Програм соціального спрямування.
            Житлово-комунальні послуги: для підвищення рівня та модернізації. З метою утримання об’єктів благоустрою в належному стані, у КП «Розівський комунгосп» додатково створено 7 робочих місць, з них 4 - по старостинських округах для виконання робіт із водозабезпечення населення та впорядкування територій: Азовському, Зорянському, Новозлатопільському та Солодководненському. Також при комунгоспі організовано надання ритуальних послуг. Повного переліку послуг поки що не запроваджено, але початок є. Зараз можна замовити викопування ями, що коштує майже втричі дешевше ніж у приватних копачів, а також надаються транспортні послуги. Для зміцнення матеріальної бази комунального господарства та підвищення якості роботи, селищною радою було придбано міні-трактор та інвентар для нього для прибирання снігу, снігоприбиральні машини для тротуарів, косарки тощо. Розпочато роботу з вивезення сміття від багатоквартирних будинків, встановлено сміттєві баки, ліквідовуються стихійні сміттєзвалища, адже проблема не вирішувалася. Роками. Також планово проводиться робота з розчищення вулиць від парості кущів та прибирання сміття. Для зручності пасажирів та пішоходів встановлено чотири автобусні зупинки у смт Розівка, дві -у Азовському старостинському окрузі та одну - у Кузнецівському, зроблено перила на містках по вул. Центральній та Визволителів у селищі, відремонтовано тротуари між вул. Гагаріна та Мічуріна, між вул. Горького та вул. Шевченка. Також облаштовано пішохідні переходи біля дитячого садочка та опорної школи, проведено чистку містків по вул. Горького, 8 Березня, Каштанова, Центральна. Проведено заміну каналізаційних труб по вул. Ташкентській. До речі, колектив Розівської селищної ради виступив ініціатором приведення в належний стан центрального парку селища Розівка і приємно, що цю ініціативу підтримали небайдужі мешканці селища, за що я їм також щиро вдячна.
            Проблема питного водопостачання: є труднощі, але й - перспективи! Треба зазначити, що найбільша проблема сільських територій – відсутність дозвільних документів на спецводокористування, невпорядкованість документів щодо обліку води, і, як недивно, - відсутність затверджених тарифів. На сьогодні прийнято від сільських рад системи водопостачання, виготовлено документи та передано до КП «Розівський комунгосп», який опікуватиметься постачанням води, замовили роботи з виготовлення та очікуємо отримання найближчим часом дозволу на спецводокористування. Що ж стосується водопостачання у смт. Розівка, то тут складніше, оскільки Розівський ЕЦВ КП «Облводоканал» має обласне підпорядкування. Проте намагаємося доносити проблеми водопостачання смт Розівка до керівництва КП «Облводоканал», розглядаємо можливість прийняття Програми підтримки підприємства в частині придбання необхідних матеріалів, придбання водопідйомних колон для двох артсвердловин по Розівській дільниці. На випадок відсутності централізованого водопостачання, для підвозу технічної води до комунальних закладів, придбано трикубову бочку на шасі. Послугу можуть замовляти й жителі громади.

Утримання комунальних доріг: на досягнутому не зупиняємося. Так, у другому півріччі 2019 року було проведено запланований радою минулого скликання капітальний ремонт частин вулиць 8 Березня та Української. Проведено поточний ремонт двох ділянок доріг у с. Кузнецівка. Підсипано зрізом кілька найпроблемніших ділянок по смт. Розівка. Цього року проведено поточний ремонт ще двох ділянок доріг у с. Кузнецівка, трьох ділянок по Новозлатопільському старостинському округу. По смт. Розівка та с. Кузнецівка з метою вирівнювання проводилось грейдерування вулиць з ґрунтовим покриттям. На жовтень планується впорядкування визначених депутатською комісією ділянок доріг у смт. Розівка. Вдалося також домогтися ремонту дороги Антонівка - Азов, мосту на дорозі до с. Солодководне, капітального ремонту тротуарів та майданчика для відстою великовагового транспорту у смт. Розівка. Але проблемних доріг ще дуже багато, тому наполегливо намагаємося донести цю проблему до балансоутримувача - ДП «Місцеві дороги Запорізької області».

Шкода втрачених можливостей, але працюємо результативніше. Так, боляче, що люди, які були при владі у 2015-2017 роках, не мали бажання та волі об’єднатися в одну громаду в числі перших, іще у 2015 році, як наші сусіди з Комиш-Зорянської та Смирновської громад. Адже перші утворені громади мали по 12-15 мільйонів державних коштів щороку на розвиток своїх територій, спеціалісти цих громад відвідали безліч курсів, тематичних поїздок, навчальних заходів, за цей час навчилися брати участь у проєктах, вигравати гранти тощо. Це все нам зараз доводиться зараз надолужувати, але вже, як не прикро, без державної фінансової підтримки. Боляче, коли нам дехто дорікає успіхами сусідів, які не втратили своїх шансів, забуваючи, що нам лише рік. На мій погляд, попри всі труднощі, рік був результативним, хоча і не простим. Зроблено таки багато, але я вважаю, що іще не достатньо. Цього року розроблено та затверджено Стратегію розвитку Розівської громади на період до 2027 року, яка визначає цілі розвитку нашого спільного дому та шляхи їх досягнення.

Зрозуміло, для досягнення поставленої мети потрібно докласти значних зусиль не лише особисто мені та команді, з якою я працюю. Нам усім потрібно згуртуватися та усвідомити, що тільки самовідданою, повсякденною спільною працею – хто за офісним столом, хто на підприємстві, в освітньому чи комунальному закладі, зможемо розбудувати нашу громаду: затишною, чистою та комфортною територією для роботи, навчання, проживання та відпочинку.

Звіт Розівського селищного голови було опубліковано в районній газеті "Роз-інформ" від 10.10.2020 №41

 alt alt
alt alt
alt alt
alt alt alt
alt alt alt

alt   alt

alt  alt

alt  alt
 

 


© 2011 Розівська селищна рада
Усі права захищені
При копіюванні матеріалів з сайту посилання на
roz.zp.ua  обов*язкове
Сайт розробленний у студії "Respect design@